1. Gryfickiej Amatorskiej Ligi Futsalu (GALF) Powiatowe Centrum Sportu Rekreacji i Promocji

2. Rozgrywki odbywać się będą w sobotę w godz. 17.00 – 20.30 począwszy od 30 listopada 2019r.

3. Wpisowe do rozgrywek wynosi 700,00 zł od zespołu płatne do 30 listopada 2019r. do godz. 16.00.

4. W rozgrywkach mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat.

5. Do każdej drużyny można zgłosić 12 zawodników.

6. Nie ma możliwości zamieniania zawodników, skreślania ich z listy.

7. W każdej drużynie może grać max. 3. zawodników z IV ligi i wyższych klas rozgrywkowych,
natomiast na boisku podczas meczu może przebywać TYLKO dwóch.

8. Jeżeli na boisku przebywać będzie 3. i więcej zawodników z IV ligi, kapitan drużyny przeciwnej ma prawo żądać od sędziego przerwania meczu w celu jego weryfikacji.

9. Jeśli sędziowie potwierdzą naruszenie zasady określonej w punkcie 7) wówczas mecz zostaje przerwany i zweryfikowany jako walkower dla drużyny przeciwnej.

10. Nowych zawodników można zgłaszać do rozpoczęcia 2. kolejki ligowej.

11. Okienko transferowe zaplanowane zostało w okresie od zakończenia 5. kolejki do rozpoczęcia
6. kolejki.

12. Każdy zawodnik uczestniczy w rozgrywkach na własną odpowiedzialność.

13. Zawodnik ma prawo zmienić drużynę w czasie okienka transferowego po 5. kolejce .

SYSTEM ROZGRYWEK:

14. Gryficka Amatorska Liga Futsalu rozgrywana jest według przepisów gry w FUTSAL.

15. Na parkiecie zabrania się stosowania wślizgów w pobliżu zawodnika z drużyny przeciwnej.

17. Przełożenie terminu spotkania jest możliwe tylko w wyjątkowych przypadkach i za zgodą Organizatora.

18. Rozgrywki prowadzone są przez sędziów ZZPN w Szczecinie, którzy czuwają nad przestrzeganiem przepisów gry.

19. Decyzje sędziów są ostateczne i nie podlegają protestom ani odwołaniom.

20. Początek rozgrywek w sobotę, 30 listopada 2019r. o godz. 17.00.

Finał - 15.02.2020 (sobota) godz.18.00-20.00

21. Czas trwania meczu ligowego wynosi 2 x 15 minut z przerwą 2 minutową na zmianę stron.

22. Każdej drużynie przysługują dwa czasy 1-minutowe – po jednym w każdej z dwóch części meczu.

23. Po zakończeniu ligi 8 drużyn przechodzi do rundy ćwierćfinałowej.

24. W rundzie ćwierćfinałowej drużyny zagrają ze sobą wg układu

Mecz Nr 1 Miejsce 1 – Miejsce 8

Mecz Nr2 Miejsce 2 – Miejsce 7

Mecz Nr 3 Miejsce 3 – Miejsce 6

Mecz Nr 4 Miejsce 4 – Miejsce 5

Czas gry 2 x 20 minut. W przypadku remisu rzuty karne – po 3 strzały, a potem do złotej bramki.

25. W rundzie półfinałowej/finałowej drużyny zagrają ze sobą wg zestawienia:

Zwycięzca nr 1 - Zwycięzca nr 4 – zwycięzca gra w finale, przegrany gra w meczu o III miejsce

Zwycięzca nr 2 - Zwycięzca nr 3 - zwycięzca gra w finale, przegrany gra w meczu o III miejsce

SPRAWY DYSCYPLINARNE I WYKLUCZENIA:

26. Rozpatrywaniem skarg i protestów zajmuje się Komisja Dyscyplinarna powołana przez Organizatora.

27. Wszelka działalność drużyny lub jej przedstawicieli na boisku lub poza nim sprzeczna z etyką sportową i rzucająca cień na dobre imię rozgrywek, może skutkować karami dyscyplinarnymi
w postaci zawieszenia poszczególnych zawodników, a w szczególnych okolicznościach wycofania drużyny z ligi.

28. Drużynie wykluczonej z rozgrywek oraz drużynie, która sama zrezygnowała nie przysługuje zwrot opłaty wpisowej ani żadnych innych wydatków.

ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI

29. Zawodnik wykluczony czerwoną kartką nie może zajmować miejsca na ławce rezerwowych.

30. Zawodnik rezerwowy może wejść do gry po upływie 2. minut od wykluczenia - chyba, że zespół jego utracił wcześniej bramkę.

31. Zawodnicy mający na swoim koncie drugą, czwartą, szóstą, ósmą itd. żółtą kartkę pauzują w kolejnym spotkaniu (1 mecz), w tym czasie nie mają prawa przebywać na ławce rezerwowej.

32. Zawodnik ukarany czerwoną kartką (bezpośrednio) pauzuje dwa następne spotkania.

33. Druga żółta karta w tym samym meczu oznacza w konsekwencji kartkę czerwoną i pauzę w następnym spotkaniu.

34. Żółte i czerwone kartki są liczone przez całe rozgrywki, łącznie z półfinałową i rundą finałową.

35. Jeżeli zawodnik zostanie ukarany w meczu żółtą kartką, a następnie otrzyma czerwoną kartkę (bezpośrednio) wówczas na jego konto zostanie wpisana jedna żółta kartka i jedna czerwona.
W przypadku posiadania już jednej żółtej kartki zawodnik otrzyma karę pauzy jednego meczu za drugą żółta kartkę i dwa mecze za kartkę czerwoną, a więc razem trzy mecze pauzy.

ZASADY PUNKTACJI:

36. Punktacja: za zwycięstwo przyznaje się 3 punkty, za remis 1 punkt, za porażkę 0 punktów.

37. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn o kolejności decydują:

a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach między drużynami,

b) przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn

c) przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek

d) przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu

e) jeżeli powyższe punkty nie rozstrzygnęły o kolejności, zarządza się dodatkowe spotkanie barażowe,

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

38. Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni.

39. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku zawodników służącego do promocji rozgrywek.

40. Prawo do interpretacji niniejszego regulaminu ma wyłącznie Organizator.

41. We wszystkich sprawach nie objętych niniejszym regulaminem decyduje Organizator.

42. W sprawach spornych mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.